Hírek

Rendkívül nehéz helyzetbe került a Real Madrid csapata, mivel a királyi gárda tegnap este, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek első mérkőzésén hazai pályán kapott ki az Arsenaltól. A 0-1-es végeredmény egyértelműen a hazaiak számára hízelgő, s csakis Iker Casillasnak – no meg a szerencsének – köszönhető az, hogy az angol gárda nem döntötte már az első mérkőzésen el a továbbjutás kérdését. Az Arsenal gólját egyébként a francia Thierry Henry szerezte, aki ezzel talán üzent Florentino Péreznek, hogy a nyáron bizony érdemes lenne szerződtetni.

A mérkőzés kezdete előtt pedig minden érv a Real Madrid mellett szólt. Egyfelől az Arsenal pocsék formában érkezett a Bernabéu stadionba, másrészt angol csapat még sosem tudott nyerni a BEK/BL történelmében a madridi szentélyben. Tegnap este ez a sorozat is megtört, ám nagy kérdés, hogy az egygólos előny vajon elég lesz-e Arséne Wenger csapatának ahhoz, hogy a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé kerüljön. Az Arsenal akár a találkozó második percében megszerezhette volna a vezetést, ám Reyes közeli lövését Iker Casillas egy fantasztikus reflexmozdulattal hatástalanította. Ekkor még sokak gondolhatták úgy, hogy a Madridnak csak fel kell pörögnie, és minden megváltozik. Nem így lett, sőt a 10. percben ismét az Arsenal előtt adódott lehetőség, azonban ezúttal Henry szalasztotta el a kínálkozó lehetőséget. A spanyoloknál valami nem volt rendben, ráadásul tovább tetőzte a madridiak bánatát, hogy még Henry helyzete előtt egy perccel, Jonathan Woodgate-et le kellett cserélnie Juan Ramón López Carónak. Az angol védő helyett Alvaro Mejía lépett pályára, akire különösebb panasz nem lehetett a hátralévő percekben. A 20. percben Fabregas lövését kellett hatástalanítania Casillasnak, míg a 28. percben Henry szabadrúgása kerülte el a hazaiak kapuját. Így ért véget az első fél óra, amely után az Arsenal akár gólokkal is vezethetett volna. A blancók ezután valamelyest elkezdtek éledezni, amit a teltházas hazai publikum azonnal tapssal valamint hangos buzdítással honorált. A Bernabéuban Bajnokok Ligája mérkőzéshez méltó hangulat uralkodott, más kérdés, hogy ez a Real Madrid játékára vajnyi kevés kihatással volt. Az első madridi helyzetre egészen a 33. percig kellett várni, ekkor azonban tényleg csak hajszál választotta el az Arsenalt a bekapott góltól. Egy eladott labda után Ronaldo játszott azonnal Beckhamhez, aki szemben a kapussal nem volt elég higgadt, így Jens Lehmann lábbal hatástalanította a löketet.

David Beckham egyébként roppant agilisan játszott, bár a gól neki sem akart összejönni, s ezúttal a beadásai sem akartak sikerülni. A félidő vége előtt négy perccel még az Arsenal előtt adódott egy lehetőség, viszont Casillas eszén Henry ezúttal sem tudott túljárni. Így ért véget az első játékrész, s annak ellenére, hogy az Arsenal egyértelműen a Madrid fölé nőtt az első negyvenöt percben, a királyiaknak minden esélye megvolt arra, hogy a második félidőben gólt vagy gólokat szerezzenek. A gól meglett, a gond csak az, hogy nem a Real Madrid szerezte. A 47. percben ugyanis – Ronaldo buta labdavesztését követően – Thierry Henry először a szerelni igyekvő Ronaldót, majd sorrendben Gutit, Mejíát és Sergio Ramos is könnyedén faképnél hagyta, végül pedig Casillas kapujába lőtt. 1-0-ra vezetett ezzell a góllal az Arsenal! Amire kevesen számítottak az bekövetkezett. A nyolc tartalékkal felálló Arsenal az esélyesebbnek vélt Real Madrid ellen idegenben is megszerezte a vezetést, ez pedig még döntő fontossággal is bírhat, a március 8-án esedékes visszavágó előtt. A Real Madrid ezután természetesen mindent elkövetett az egyenlítésért, ám a spanyolok játékát hihetetlen pontatlanság jellemezte, míg az Arsenal védelme teljességgel áttörhetetlen volt ezen az este. S amíg a Madrid meglehetősen lassan építette támadásait, az Arsenal – Henry, Reyes és Ljunberg vezérletével – sorra alakította ki a nagyobbnál-nagyobb gólhelyzeteket. Az 53. percben Henry lőtt a madridi kapu mellé, majd rá egy percre Ljunberg lövését fogta meg Casillas. Pedig López Caro mindent megpróbált, ráadásul a 63. percben Raúl is pályára került. A spanyol válogatott játékoson érződött is az akarás, ám a csávából neki sem sikerült kirángatni szeretett csapatát. Ötlettelenség, körülményesség és pontatlanság jellemezte a blancók játékát az elkövetkezendő percekben is, ezért nem is meglepő, hogy a gólhelyzetek elmaradtak.

Henry pedig tarthatatlan volt, szinte minden labdaérintésében ott lakozott a gólszerzés lehetősége. Még szerencse, hogy a Real Madrid kapujában ma is bizonyos Iker Casillas állt, akinek jelenléte és hathatós közreműködése nélkül már gólokkal vezethetne az Arsenal. A 84. percben egy villámgyors kontrát követően megint az "ágyúsok" előtt adódott lehetőség, ám a csereként beállt Pires már kissé kisodródott, így a lövés jócskán célt tévesztett. A 88. minutumban Sergio Ramos tán a Real Madrid legnagyobb lehetőségét szalajtotta el. David Beckham remek beadását követően a fiatal spanyol fejjel rosszul találta el a játékszert, így azt Lehmann egy kavarodást követően megtudta kaparintani. A végeredmény 0-1, ami egyértelműen a hazaiak számára lehet hízelgő. Az Arsenal okos és taktikus játéka meghozta a gyümölcsét, ennek ellenére ne felejtsük el azt, hogy ilyen gyengén játszó Real Madriddal nem mindig találja magát szemben az ember, így már a visszavágót is előrevetítve elmondhatjuk, hogy a királyi gárda helyzete korántsem reménytelen, ehhez azonban rendkívüli javulásra lesz szükség. Ami biztos, hogy érdekes visszavágónak nézünk elébe.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Casillas; Cicinho, Woodgate (Mejía 8), Sergio Ramos, Roberto Carlos; Gravesen (Baptista 75), Guti, Beckham, Robinho (Raúl 63); Zidane és Ronaldo.
Arsenal: Lehmann; Flamini, Senderos, Touré, Eboué; Gilberto, Hleb (Pires 75), Cesc (Song 94), Reyes (Diaby 79) Ljunberg; és Henry.
Játékvezető: Stefano Farina (olasz)
Gól: 47. perc Henry 0-1
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (79.000 néző, teltház)

A sok hibával tarkított mérkőzésen sárgalapot Cicinho (27), Fábregas (40), Casillas (73) és Reyes (73) kapott. Az Arsenal csapatát 3500 angol szurkoló is elkísérte a spanyol fővárosba. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésein a Madrid mérkőzésén kívül még a következő eredmények születtek: PSV-Lyon 0-1, Bayern München-Milan 1-1 és Benfica-Liverpool 1-0. A Chelsea-Barcelona, Werder Bremen-Juventus, Rangers-Villarreal és az Ajax-Inter mérkőzéseket ma rendezik, 20 óra 45 perces kezdettel. A visszavágókat március 7-én és 8-án rendezik.

REAL MADRID-ARSENAL 0-1

FORRÁS :MADRIDISTA